فصل انتظار شهرستان کردکوی icon
شهریور 90 - فصل انتظار شهرستان کردکوی
سفارش تبلیغ
صبا
زکات دانش نشر آن است . [امام علی علیه السلام]

یاد باد آن روزگاران»
پنج شنبه 90 شهریور 31 ساعت 1:34 عصر

هفته دفاع مقدس مبارک


دفاع مقدس، نام آشناترین واژه در قاموس حماسه های عزت آفرین ایران است که خاطرات دلاوری های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار خواهد ماند.

زیباترین فصل این فرهنگ، خالقان این حماهس عظیم اند که با صلابت اراده و نور ایمان، رهنورد راه مقدّسی شدند که پاداش آن، جاودانگی و بقا بود.

  • کلمات کلیدی :

 • نوشته شده توسط :افسر جوان::نظرات دیگران [ نظر]

  مصاحبه چند تن از شهدای کردکوی (گردان امام حسن)»
  پنج شنبه 90 شهریور 31 ساعت 12:16 عصر

  به مناسبت هفته دفاع مقدس مصاحبه چند از شهدای ناحیه کردکوی در 8سال دفاع مقدس را براتون گذاشتم تا همواره یاد و نام این شهدا در دل هایمان زنده باشد!
  دریافت فایل • کلمات کلیدی :

 • نوشته شده توسط :از جنس خاک::نظرات دیگران [ نظر]

  کاش که لحظه ی دیدار زودتر از راه برسه ...»
  پنج شنبه 90 شهریور 31 ساعت 1:0 صبح

   

  در صبح دم با دلی گرفته ،دنبال تکیه گاهی امن و پناهی گرم هستی ، جسمت را با وضو جلا می دهی  مفاتیح را باز می کنی . دعای «عهد» مقابل چشمانت می درخشد .دعایی که امام صادق(ع) فرمود:«خداوند به ازای هر کلمه از این دعا ، هزار حسنه و ثواب برایت می نویسد و هزار گناه و خطا را می بخشد. » و هر کس چهل صبح این عهد و پیمان را با ولی امر و صاحب زمان ببندد از یاوران و همراهان امام زمان(عج) خواهد شد ، حتی اگر قبل از ظهور حضرت بمیرد خدا او را از قبر بیرون می آورد تا در رکاب قائم آل محمد(عج) باشد.

   ** خدایا ! در این صبح و همه ی صبح های زندگیم عهدی با منجی عالم بشریت می بندم و ریسمان بیعتم را محکم می کنم.ای معبود من ،مرا از سربازان ولی عصر(عج) قرار بده ، جزء کسانی قرار بده که برای خدمت به او لحظه شماری می کنند وجان خود را سپر بلای وجود مبارک او قرار می دهند ودر مقابل او شهد شهادت را می نوشند . 

   ** خدایا ! اگر هجران من به وصال ختم نشد و مرگ مرا در کام خود کشید ، در آن روز که وعده ی آمدنش تحقق یافت مرا از قبر بیرون آور تا کفنم را زره کنم ، شمشیر رزم را به دست گیرم و به دعوتش لبیک گویم.

  ** خدایا ! امام زمان ما را در امان بدار و بر ما رحم کن و غصه های فراق را با آمدنش به پایان برسان و آمدن  را نزدیک بفرما ، آمدنی که دشمنانش گمان می کنند بسیار دور است و همه ی دوستانش می دانند ظهورش به همین نزدیکی است.

    ** خدایا! به حق خوبان درگاهت و به حق بندگان صالحت دعاهای ما را مستجاب کن.
  ای مهربانترین مهربانان.** • کلمات کلیدی :
 • اولین پاسخ به سوال من!»
  سه شنبه 90 شهریور 29 ساعت 3:11 عصر

  طرح سوال:

  چرا دفاع مقدس؟

  اولین پاسخ به این جواب>


  سلام آقای خاکی .
  فکر میکنم کلاً شما تو ذهنتون علامتهای سؤال زیادی وجود داشته باشه .
  اما در مورد این سؤال باید عرض کنم خدمت شما که اولاً بجای عبارت " دفاع مقدس " می تونسته خیلی چیزهای دیگه باشه مثل جنگ یا نبرد یا مبارزه و یا هر چیز دیگه ای که تو ذهن آدمی چیز خوبی رو تداعی نمیکنه . اما از اونجایی که ما هیچ وقت خواهان جنگ نبودیم و نیسیتیم از این کلمه استفاده نشده و در قبال اون از "دفاع " استفاده شده . حالا چرا "مقدس" ؟ در جواب این هم به نظر من ما خیلی وقتها در فعالیتهای روزمره مون یا شاید اتفاقاتی که دور و برمون می افته از " دفاع " استفاده کرده باشیم یا به کارمون اومده مثلاً دفاع در برابر حقی که یه روز در یه جا به ناحق از ما گرفته شده ، حمایت از دوستانمون که اتفاقی براشون افتاده که نباید می افتاده ، طرفداری از اعضای خانواده و اونهایی که برامون عزیزند و احساس کردیم که این لحظه باید از ایشون جانبداری کنیم یعنی وظیفه ما بوده و خیلی از مواردی از این دست که می تونم به جرأت بگم لااقل یک بار برای همه ی ما اتفاق افتاده در هر شرایطی که باشیم و کسی نمیتونه منکرش باشه . اما به نظر شما چرا به هیچ کدوم از این نوع " دفاع " ها نگفتیم "مقدس" ؟ همه ی این دفاع ها و حق گرفتن ها و طرفداری ها و حمایت ها یه جورایی برمیگشته به خودمون و اطرافیانمون و در واقع به نفع ما بوده و در واقع شاید اون لحظه و اون جا به حیثیت و آبرو و منزلت خانوادگی و قومی ما بر می خورده و در خطر بوده و به کسی دیگه ای هیچ ربطی نداشته و مثلا من برام فرقی نمیکرد که چه اتفاقی داره برای چه کسی می افته . درسته ؟
  اما در مورد "دفاع مقدس " ، دفاع از یک نفر و یک قوم و یک خانواده و شخص نبوده و از طرفی همه می تونستند فکر کنند به من چه که داره چی میشه ؟ فقط کشور من که نیست ؟ خوب بقیه برن . و این فکرها از ذهن خیلی ها گذشته و این طوری هم بوده . اما اونهایی که اصلا تو ذهنشون این فکرها خطور نکرده و نمیتونستند قبول کنند که حتی لحظه ای خاک کشور عزیزشون که براشون مثل بهترین عزیزانشون و شاید بیشتر از اون ارزش داشته بیافته دست یک اجنبی که هیچ حقی درش نداره ، خیلی ساده از عزیزانشون خداحافظی کردند و گفتند ما باید بریم . غیرتشون بهشون این اجازه رو نمی داد که بشینن و ببینند دارن ذره ذره از خاک کشورشون کم میشه . خلاصه خیلی چیزهای دیگه که شما هم بهتر از هر کسی می دونید و بقیه هم می دونند . بگم که این آدمها خودشون جنسشون مقدس بوده و کارشون مقدس تر . پس ارزش این دفاع با دفاعهایی که قبلا گفتم خیلی فرق داره . قرآن مقدسه چون خالقش مقدسه و برای همه موجودات و بشریت چیزی نداره جز سعادت و کامیابی .
  این دفاع هم مقدس بوده و شده چون تمام اثرش که همه اش افتخار و استواری کشورمون و از همه مهمتر آرامش مردم بوده هنوز که هنوزه بعد از گذشت چندین سال دیده می شه . چیزی که در قرآن هم هست در واقع نمیخوام مقایسه کنم اما منظورم اینه که تمام اثرات قرآن عظیم هم از همان ابتدا تا انتهایی که مشخص نیست کی باشه همچنان بدون هیچ کم و کاستی ادامه داره و اینه که شده مقدس .
  البته همه اینها از ذهن ناقص من گذشته .
  امیدوارم که نتیجه ای که میگیرید همونی باشه که در واقع بوده .
  راضی . 


  بنده از جنس خاک هستم نه خاکی.

  ممنون از اینکه وقت گذاشتید  پاسخ دادید. جالب بود. حالا ببینیم دوستان دیگه چی دارن که رو کنند!

  اگه بدون اجازه مطلب گذاشتم شرمنده!

   

   

   

   

 • کلمات کلیدی :

 • نوشته شده توسط :از جنس خاک::نظرات دیگران [ نظر]

  رژه متور سواران»
  سه شنبه 90 شهریور 29 ساعت 11:53 صبح

  رژه متور سواران بسیجی به مناسبت هفته دفاع مقدس

  زمان:31شهریور  ساعت 4:30 بعد از ظهر

    مکان تجمع:ناحیه قدیم(شهر داری)      


                             • کلمات کلیدی :

 • نوشته شده توسط :افسر جوان::نظرات دیگران [ نظر]

  انقلاب از نگاه عشق»
  سه شنبه 90 شهریور 29 ساعت 10:40 صبح

  1.امار کل شهید 219000نفر

  2.درگیری بااشرار و منافقین 20000 نفرشهیدتقدیم کرده ایم

   توسط منافقین13000نفر شهیدتقدیم کرده ایم

  3.در درگیریهای دفاع مقدس بصورت مستقیم

   172000نفرشهیدتقدیم کرده ایم

  4.در بمباران دشمن16000شهیدتقدیم کرده ایم

  5.جمع شهداجنگ تحمیلی 188000 نفرشهیدتقدیم کرده ایم

  6درسال 65بیشترین شهید41000 نفرشهیدتقدیم کرده ایم

  7.سن72درصدازشهدایعنی155000هزارشهید

  بین16تا25سال بوده است

  8.در20ساله ها30000 نفرشهیدتقدیم کرده ایم

  9.درجنگ تحمیلی بطور میانگین ازهر230نفرازجمعیت کشور

   یک نفرشهیدتقدیم کرده ایم

  در استان اصفهان ازهر144نفریک نفر

  دراستان قم ازهر148نفر یک نفر

  دراستان سمنان ازهر155نفر یک نفرشهیدتقدیم کرده ایم

  10.درمیان اقشار مختلف مردم جامعه روحانیت

  بیش از 10برابرمیانگین کل اقشارجامعه

  وبیش از 5برابرمیانگین جامعه شهیدتقدیم کرده اند

  11.حدود6400نفر ازشهدا زن بوده اند

  12.حدود56000 نفر ازشهدا متاهل وبقیه مجرد بوده اند

  13.قشرمستضعف97درصد شهدا مرفعین متدین 3درصد

  شهیدتقدیم کرده ایم ومرفین بی درد1شهید هم نداده است

  14.از تحقیق بروی وصیت نامه شهدا انگیزه انها

  ادامه راه شهادت و امام حسین (ع)

  وپیروی از امام ودفاع ازاسلام بوده است

  15.امار جانبازان زیر25درصد219500نفر

   جانبازان بین25تا50درصد151800نفر

  از50تا70درصد19700نفر

   جانبازان70درصد6500نقر

  مجموعا397500نفرجانباز تقدیم کرده ایم

  16.درجنگ تحمیلی 42175نفر ازاده داشتیم

  که21هزارنفر از انهاجانباز هستند

  http://hezbollah.persiangig.com/image/20070103_1901683342_karbala.jpg

  برای شادی روح مطهر شهدا و سلامتی جانبازعزیز صلوات • کلمات کلیدی :

 • نوشته شده توسط :سید پیام::نظرات دیگران [ نظر]

  دفاع مقدس»
  سه شنبه 90 شهریور 29 ساعت 10:39 صبح

  دفاع مقدس در کلام رهبری

  هفته دفاع مقدس نمودار مجموعه ای از برجسته ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جانفشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن است. در این مجموعه تابناک، درخشنده ترین و نفیس ترین نگین گرانبها یاد و خاطره شهیدان است. آنها جوانان و جوانمردان رشید و پاک سرشتی بودند که با آگاهی و درک والای خود موقعیت حساس کشور را تشخیص دادند و وظیفه ی بزرگ جهاد در راه خدا را مشتاقانه پذیرا شدند. هر ملتی که چنین دلاوران آگاه و شجاعی را در دامان خود پرورده باشد حق دارد به آنان ببالد و آنان را الگوی تربیت جوانان خود در همه دوران ها بداند.

  دفاع مقدس و غرور ملی

  هشت سال دفاع جانانه ملت در برابر تجاوز وحشیانه دشمن منشأ غرور ملی پایان ناپذیری برای مردم سلحشور ایران گردید و باعث شد که توطئه مشترک شرق و غرب برای به زانو درآوردن ملت بزرگ ایران به فرصتی برای اثبات توانمندی های اسلام و انقلاب و کشور تبدیل شود. رشادت های جوانان برومند، انقلاب و نظام را بیمه کرد و نشان داد که با داشتن پشتوانه مردمی و در پرتو حاکمیت اسلام و وحدت نیروها می توان هر دشمن خیره سری را ناکام ساخت.

  دفاع مقدس و ولایت پذیری

  این روزها هنگامی که یادی از دفاع مقدس می شود، دنیایی از شرف و حماسه ملتی نجیب و آزاده در اذهان تداعی می شود که عطر معنویت و صفای خاصی به ما ارزانی می دارد. ملتی که با پرورش رزمندگانی حماسه آفرین مفهوم روشن «تعبد در برابر ولایت» را به نمایش گذاشتند و با انگیزه «ادای تکلیف» در پی «مرجع و رهبر» خود سر از پا نشناخته، به جبهه های حق علیه باطل شتافتند و طلوع عشقی بی بدیل را ترسیم کردند و به پیروزی بزرگی که حفاظت از وجب به وجب سرزمین اسلامی و صیانت از مکتب و عقیده بود دست یازیدند.

  پیام دفاع مقدس

  هفته دفاع مقدس یادآور خون های مقدسی است که در پای شجره طوبای انقلاب اسلامی ریخته شد. فرزندان جبهه و شهادت اطاعت را عبادت می بینند. وارثان دفاع مقدس عزت جهاد را با ذلت در خانه نشستن عوض نمی کنند. ایستادگی آنها نشستگان تاریخ را به قیام وا می دارد و این پیام بزرگ دفاع مقدس است. ادامه مطلب...

 • کلمات کلیدی :

 • نوشته شده توسط :سید پیام::نظرات دیگران [ نظر]

  حماسه حضور 31 شهریور»
  دوشنبه 90 شهریور 28 ساعت 11:0 عصر

  31شهریور روز نمایش اقتداری نیروهای مسلح

  جمهوری اسلامی ایران

  همزمان با سراسر کشور

  رژه نیروهای مسلح و بسیجیان

  غرب استان گلستان در شهر کردکوی اجرا میگردد

  مکان:   میدان امیرالمومنین(ع)
  زمان:   ساعت 8 صبح          

  منتظر حضور گرمتان هستیم


 • کلمات کلیدی :

 • نوشته شده توسط :افسر جوان::نظرات دیگران [ نظر]

  جوان و معرفت دینی»
  دوشنبه 90 شهریور 28 ساعت 11:0 عصر

  تعریف های مختلفی از دین شده اما علامه طباطبایی می فرماید: «دین عبارت است از مجموعه ای مرکب از معارف مربوط به مبدأ و معاد و قوانین اجتماعی (عبادات و معاملات)که از طریق وحی و نبوت اخذ می شود»1
                            
  ابزار شناخت و معرفت دینی:رکن اساسی دین اعتقاد به خداست و معرفت آن و خیلی از مسائل دیگر با تجربه حسی ممکن نیست بنابراین باید گفت که بخش مهمی از معرفت دینی ،غیر حسی و غیر تجربی است. بنابر این عرفت دینی گاهی از راه وحی باید طی شود.آدمی طبیعتاً طالب دین است و می خواهد به کمال برسد و دین هم پاسخگوی نیاز فطری است. «فطرة الله فطر الناس علیها»2.
  معرفت دینی یعنی علم و دانشی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم مرتبط با آموزه های دینی اسلام است .به عبارت دیگر مجموعه معارف و مقررات و اهدافی که توسط خدای متعال و از طریق وحی بر پیامبر گرامی اسلام نازل شده است.
  معرفت دینی اصیل در جوان ،باور و اعتقاد ایجاد می کند . و باور ها و اعتقادات جوان ،خواسته و ناخواسته در رفتار فردی و اجتماعی او تأثیر می گذارد.اعتقاد به مبدأ هستی به زندگی جوان معنا و مفهوم خاصی می بخشد و مواظبت می کند که راه درست را منتهی به سوی او را طی کند و از تاریکی و ضلالت دور شود.معرفت اصیل دینی روح جوان را تعالی می بخشد . سیر و سلوک معنوی مانند سیر و سفر های مادی نیازمند آگاهی ها و دانستنی های لازم است.بنابر این اگر نسل جوان با حقیقت دین آشنا شود نه تنها دین ستیز و دین گریز نمی شود بلکه دین دار و دین محور می شود  و چه بسا مرید و شیفته می شود.  دین دارای جاذبه های زیبایی برای جوانان است و از صدر اسلام تا کنون بیشتر جنگ ها و پیشرفت ها توسط جوانان بوده است حتی در صحرای کربلا بیشتر اصحاب جوان بودند.

  در جنگ تحمیلی ،دوران هشت سال دفاع مقدس در بین شهدا بیشتر،جوانان اند.

  1- المیزان ، ج 1 ، ص 431 .
  2- سوره ی روم ، آیه 30 .  این روزهای بهترین زمان برای یاد کردن از شهداست!»
  یکشنبه 90 شهریور 27 ساعت 3:49 عصر

  بی مقدمه چون هفته دفاع مقدس یه کوچولو سخن یکیی از بچه خاکی های 8دفاع مقدس میزارم که خیلی قشنگه!

   


  به نام او که جان را آفرید خوشا آنانکه الله یارشان بی        به ذکر قل هو الله یارشان بی

  آنانکه رفتند کار حسینی کردند و آنان که مانند باید کار زینبی کنند و گرنه یزیدیند . ( دکتر علی شریعتی )

  خدایا ما که سعادت حسینی شدن را نداشتیم لااقل لیاقت زیستی ماندن را بر ما عنایت بفرما .

  در جمع بسیجیان عاشق و مخلص درمانده ای بیش نیستم خدایا خلوص آنان را نصیب ما و شفاعت شهدا را توشه را ه ما قرار بده .

  جوانی شمع ره کردم که جویم زندگانی را   

  نجستم زندگانی را گم کردم جوانی را

  استاد ارجمند قربانعلی رایجی

  روز یکشنبه ساعت 17   مورخه 1390/1/7  داخل اتوبوس نزدیکای خرم آباد

  دل نوشته های معلم گرامی خودم در سفر کاروان نور اعزامی کردکوی سال 90

  برای خواندن بقیه دل نوشته های بچه کاروان که  ابتدای  سال جدید در سفر با ما بودن و به دیدار شهدا رفتند  تا  پیمان دوباره  با آنها برای پاسداری از  انقلاب بنددند به وبلاگ خاکیان سر بزنید.  بد نیست این روزها از شهدا هم یادی بشه!

  کجایند مردان بی ادعا

   

   

    • کلمات کلیدی :

 • نوشته شده توسط :از جنس خاک::نظرات دیگران [ نظر]
     1   2   3   4   5   >>   >